התפקדו לליכוד התנדבו לליכוד

כתבות בנימין נתניהו

ראשון, 12 פברואר 2017

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה 12.2.17

netanyahu DSC 0010bמחר אצא לוושינגטון להיפגש עם הנשיא דונלד טראמפ. אנחנו מכירים שנים רבות, אבל זוהי הפגישה הראשונה שלו כנשיא ארה"ב ושלי כראש ממשלת ישראל, וזו פגישה חשובה מאוד גם לביטחון ישראל, גם למעמדה הבינלאומי של מדינת ישראל שהולך ומתחזק, וגם לאינטרסים הלאומיים הכוללים שלנו.

לקראת הפגישה אני מקיים בימים האחרונים דיונים רבים עם ראשי מערכת הביטחון, המל"ל, משרד החוץ וכמובן התייעצויות נוספות. אני שומע ומבין שיש התרגשות גדולה לקראת המפגש הזה, עם כל מיני מוטיבציות מאחוריה, אבל המוטיבציה שלי היא אחת בלבד: השיקול העליון שלי הוא לדאוג קודם כל לביטחון מדינת ישראל, לחזק את הברית האיתנה עם ארה"ב, לחזק אינטרסים לאומיים אחרים שלנו שקשורים בטבורם בעוצמת הקשר עם ארה"ב. זה מחייב מדיניות אחראית, זה מחייב מדיניות של שיקול דעת - וכך אני מתכוון לנהוג. אני ניווטתי את היחסים בין ישראל לארה"ב באופן מושכל, ואמשיך לעשות זאת גם עכשיו.

אנחנו נביא לממשלה הצעה להאריך את כהונתו של הרמטכ"ל גדי איזנקוט בשנה נוספת. הרמטכ"ל נהנה מהערכה גדולה ממני ואני בטוח שגם מכם, ואני חושב שהדבר הזה משתקף ביחסם של אזרחי ישראל. חשוב כמובן, אותה המשכיות של בניית הכוח של צה"ל וההיערכות שלנו לקראת אתגרים שונים.

ביחס לאתגרים הללו אני רוצה להדגיש שוב: מול האירועים האחרונים שהיו לנו גם בירי על אילת וגם בגזרות אחרות, יש לנו מדיניות ברורה מאוד. אנחנו מגיבים בתקיפות ובעוצמה על כל התקפה. איננו מוכנים לקבל זליגה פאסיבית ואנחנו מבהירים לכל מי שיתקוף אותנו שהוא ישלם מחיר יקר מאוד. פנינו אינן להסלמה, אבל איננו חוששים כלל וכלל להגיב בעוצמה מול כל מי שתוקף אותנו.

דבר אחרון, לפני ימים אחדים העלו בפניי את האפשרות למינויו של סלאם פיאד לתפקיד באו"ם. אמרתי שהגיע הזמן שתהיה הדדיות ביחסים של האו"ם עם ישראל ואי אפשר לתת כל הזמן מתנות חינם לצד הפלסטיני. הגיע הזמן שיתנו גם מעמד ומינויים לצד הישראלי. במידה שיהיה מינוי מתאים, אנחנו נשקול זאת.