דלגו לתוכן המרכזי

ח"כ נורית קורן

 

nurit-koren  ח"כ נורית קורןסגנית יו"ר הכנסת, חברת הכנסת נורית קורן נולדה בירושלים ב 24 בפברואר 1960, להורים עולים מתימן, גדלה בקרית ארבע וכיום מתגוררת בהרצליה.

ח"כ קורן בעלת תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן וכן סיימה בהצטיינות לימודי תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה במדעי החברה והרוח. עם סיום לימודי המשפטים התמחתה בבית משפט השלום בהרצליה והוסכמה כעורכת דין ומגשרת בתחום האזרחי.

ח"כ קורן נולדה למשפחה ליכודית והיא חברת ליכוד משנת 2001 ואף לקחה חלק פעילות במוסדות הליכוד העולמי. ח"כ קורן ניהלה את לשכתו של השר גלעד בזמן כהונתו כשר להגנת הסביבה.

בשנה האחרונה לפני הבחירות לכנסת ה 20, שימשה ח"כ קורן כיועצת המשפטית של סיעת הליכוד בהסתדרות ועד לבחירתה, סייעה ח"כ קורן כעו"ד עצמאית במסגרת שכר מצווה לחייבים בהוצל"פ ולאנשים שידם אינה משגת לשלם את דמי הגנתם או תביעתם.

לקראת הבחירות לכנסת ה-20 הוצבה ח"כ קורן במקום ה 28, המוקצה לנציג מישור החוף, לאחר שזכתה בבחירות המקדימות במחוז זה.

סגנית יו"ר הכנסת, חברת הכנסת נורית קורן נבחרה כנציגת הקואליציה בוועדה למינוי שופטים. בנוסף היא מכהנת כיו"ר ועדת משנה לבחינת הרפורמה בבריאות הנפש וחברה בחמש ועדות כנסת- כלכלה, כספים, רווחה, חינוך וחוקה.

ח"כ קורן הקימה את השדולה למען זכויות אנשים עם מוגבלויות בנוסף היא מכהנת כיו"ר השדולה לקידום העלייה והקליטה של עולים מצרפת ויו"ר השדולה להליכי גבייה הוגנים בהוצאה לפועל.

ח"כ נורית קורן היא ממייסדות עמותת אחל"ה, איכות חיים לתושבי השרון, היא פעילה חברתית למען אוכלוסיות חלשות ואנשים עם מוגבלות. בנוסף עוסקת קורן בנושאי חינוך, בריאות, הגנת הסביבה, תזונה בת קיימא וצער בעלי חיים.

נורית קורן נשואה לאלי ולהם ארבעה ילדים וארבעה נכדים.