דלגו לתוכן המרכזי

ח"כ ציפי חוטובלי

סגנית שר החוץ

tzipi  ח"כ ציפי חוטובליחברת הכנסת ציפי חוטובלי נולדה בב' כסלו תשל"ט (2.12.1978), גדלה ברחובות ולמדה בשנות התיכון באולפנת בני עקיבא בתל אביב.

חוטובלי סיימה בהצטיינות את לימודי התואר הראשון והשני במשפטים באוניברסיטת בר אילן. עם סיום לימודיה התמחתה במשרד עורכי הדין של רם כספי בת"א בתחום המשפט המסחרי, והוסמכה כעורכת דין בשנת 2003.

בין השנים 2003-2005 שימשה כעורכת כתב העת המשפטי של אוניברסיטת בר אילן, ולאחר מכן בחרה להמשיך במסלול האקדמי ופנתה לכתיבת דוקטורט באוניברסיטת תל אביב. במהלך לימודיה היתה פעילה בארגון הסטודנטים היהודי העולמי (WUJS), ונשלחה לייצג את הארגון בכנס סטודנטים בדרום אפריקה, כמו כן, היתה שליחה בפריס של תנועת בני עקיבא העולמית. חוטובלי בעלת השכלה גבוהה ביהדות, ולמדה במדרשת ברוריה בירושלים, ובמדרשה לבנות באוניברסיטת בר אילן.

בשנת 2006, הצטרפה כחברת פאנל לתכנית הדיונים הפוליטית "מועצת החכמים", בערוץ 10, בהנחייתו של דן מרגלית, לצד העיתונאים אמנון דנקנר וטומי לפיד ז"ל, ארי שביט וגדעון לוי. חוטובלי יצגה את עמדות הימין בפאנל, והייתה מהמבקרים של ממשלת אולמרט בעקבות מלחמת לבנון השניה. חוטובלי תמכה במחאת המילואימניקים וקראה להחלפת ההנהגה.

בכל הדיונים הפוליטיים והחברתיים שהשתתפה בהם הציגה קו לוחמני ועקבי של חשיבות השמירה על חלקי הארץ, וחשיבות חידוש החזון הציוני מתוך הדגשת זהותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית.

החל משנת 2006 חוטובלי פרסמה מאמרים פובליציסטיים בעיתון מעריב, בנושאים הפוליטיים שעל סדר היום, והחל משנת 2007 הייתה בעלת טור קבוע ב- nrg יהדות, שעוסק בחיבור בין סוגיות אקטואליות ליהדות. חוטובלי השתתפה בתכניות טלוויזיה נוספות בערוץ 2: "עושים סדר" עם בן כספית, מדברים אקטואליה עם דליה נוימן, ומדינת הלכה עם אורי אורבך ושהרה בלאו. כמו כן השתתפה כמנחה אורחת בתכנית הבית היהודי בערוץ ה-1.

בכנסת ה-18 כיהנה כיושבת ראש הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי.

בכנסת ה- 19 בממשלה ה-33 כיהנה כסגנית שר התחבורה והבטיחות בדרכים וכסגנית שר המדע והטכנולוגיה.

בכנסת ה- 20 מונתה לסגנית שר במשרד החוץ.