דלגו לתוכן המרכזי

דברי ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה 10.9.17

10 ספטמבר, 2017

DSC 0032  דברי ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה 10.9.17אני יוצא היום לביקור היסטורי באמריקה הלטינית. זו הפעם הראשונה מאז הקמתה של מדינת ישראל שראש ממשלה מכהן מבקר בדרום אמריקה ובמרכז אמריקה. אני אבקר בארגנטינה, בקולומביה, במקסיקו ואפגש גם עם נשיא פרגוואי.

בארגנטינה ובמקסיקו יצטרפו אליי משלחות של חברות ישראליות כדי לפתח את יחסי הגומלין הכלכליים בין המדינות. אנחנו עושים כאן בעצם את מה שאנחנו עושים באסיה, באפריקה, באוסטרליה, במזרח אירופה, במזרח הים התיכון ולמעשה בכל חלקי העולם. זה ביקור שיחזק את הקשרים הכלכליים, הביטחוניים והטכנולוגיים שלנו באמריקה הלטינית, והוא יהווה המשך חיזוק של המעמד הבינלאומי של ישראל – תהליך שאנחנו מובילים אותו בשיטתיות ובהצלחה.

מקסיקו עברה כידוע לכם בסוף השבוע רעידת אדמה קשה. ישראל שולחת תנחומים למשפחות ההרוגים. אנחנו מבינים שאלה ימים קשים מאוד למדינה הזאת, לעם המקסיקני. בשיחות שלי עם נשיא מקסיקו נציע עזרה לשיקום ההריסות או כל עזרה אחרת שנוכל לתת. לאחר מכן אצא לארה"ב ואנאם גם בעצרת האו"ם. גם ידידתנו הגדולה ארה"ב עוברת בימים הללו מפגעי טבע קשים וכולנו מייחלים שהיא תעבור את הסופה הקרובה בשלום.

הממשלה תשמע היום סקירה מראש השב"כ. אזרחי ישראל לא יודעים את כל מה שהשב"כ עושה. בחודשיים האחרונים, יולי ואוגוסט, השב"כ סיכל למעלה מ–70 חוליות טרור שעסקו בתכנון פיגועים נגד חיילים ואזרחים ישראלים. אני רוצה להביע תודה עמוקה לאנשי השב"כ ולכל העוסקים במלאכה החשובה הזאת למען ביטחון ישראל.