דלגו לתוכן המרכזי

דברי רה"מ בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה 30.7.17

30 יולי, 2017

b 800 600 0 00 images articles netanyahuadi netanyahu 4521  דברי רה"מ בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה 30.7.17בימים האחרונים הנחיתי לתגבר את כוחות הביטחון בהר הבית ובעיר העתיקה, זאת כדי למנוע פיגועים והפרות סדר וגם לפעול בתקיפות נגד פורעי חוק. לצורך ביצוע המשימה אנחנו העמדנו לרשות המשטרה תגבור משמעותי של פלוגות מג"ב ככל שיידרש. הנחיתי להעביר למשטרה, והקבינט גם אישר זאת, תקציב של עד מאה מיליון שקל לצורך פיתוח והצטיידות טכנולוגית על מנת לייצר פתרונות של אבטחה שיגבירו את הביטחון.

אלה היו שבועיים עמוסים לכוחות הביטחון שלנו, שנמצאים בכוננות מתמדת לקראת אתגרים גדולים נוספים גם בימים אלה. אני מבקש להודות בשם כל אזרחי ישראל למפקדים ולחיילים שלנו, לשוטרים ולאנשי השב"כ שפועלים יום ולילה כדי להגן על כולנו. אני מעריך מאוד את עבודתם, את המסירות העמוקה שלהם לביטחון ישראל.

אני קשוב לרגשות הציבור, אני מבין את התחושות, אני יודע שההחלטה שקיבלנו איננה החלטה קלה. עם זאת, כראש ממשלת ישראל, כמי שנושא על כתפיו את האחריות לביטחון ישראל, עליי לקבל את ההחלטות בקור רוח ובשיקול דעת. אני עושה זאת מתוך ראייה של המפה כולה, ראייה רחבה של האתגרים והאיומים שעומדים לפנינו, שחלקם אינם ידועים לציבור ושמטבע הדברים אינני יכול לפרטם. אני מבין את תחושות הציבור, אני מבין גם מהי חובתה של מנהיגות, של מי שיושב בכיסא הזה ונושא על כתפיו את האחריות העליונה לביטחון ישראל, וכך אני פועל.

אני אומר לאויבינו בכל החזיתות: צה"ל, השב"כ ומשטרת ישראל ערוכים לפעול בכל העוצמה נגד כל מי שינסה לפגוע באזרחינו, בחיילינו ובשוטרינו. כך פעלנו וכך נפעל.

אני רוצה לברך את השחיין שלנו יהונתן קופלב שעלה לגמר אליפות העולם במשחה 50 מטר גב. הערב הוא יתמודד בגמר וכולנו נאחל לו הצלחה בבודפשט.

צילום ארכיון