דלגו לתוכן המרכזי

ראש הממשלה נתניהו: נמשיך ב"מגן צפוני" עד שנשיג את כל היעדים

17 דצמבר, 2018

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום בישיבת הממשלה להתקדמות צה"ל במבצע "מגן צפוני" – המבצע הצבאי לחיסול מנהרות הטרור של חיזבאללה. "לפנות בוקר צה"ל חשף מנהרה רביעית של חיזבאללה. המבצע שלנו לשלול מחיזבאללה את נשק המנהרות מתקדם לפי המתוכנן והוא יימשך עד שישיג את כל יעדיו", אמר ראש הממשלה.

ראש הממשלה נתניהו עם לוחמים. צילום: קובי גדעון, לע"מ  ראש הממשלה נתניהו: נמשיך ב"מגן צפוני" עד שנשיג את כל היעדים

עוד התייחס ראש הממשלה למצב הביטחוני ביהודה ושומרון ואמר כי "בעקבות פיגועי הטרור הרצחניים ביהודה ושומרון בשבוע שעבר נקטנו בפעולות תקיפות בביטחון ובהתיישבות. כוחותינו איתרו וחיסלו שניים מהמפגעים, השלישי הסגיר עצמו לכוחותינו, ולגבי הרביעי אנחנו פועלים נמרצות כדי למצוא אותו ונמצה גם עמו את הדין. הוריתי לזרז את הריסת בתי מחבלים, כך עשינו אמש וכך נעשה בימים הקרובים, ככל שבית המשפט יאשר את הריסת הבתים. שללנו אישורי עבודה לחמולות של המחבלים, ובניגוד לנוהג שהיה עד כה - הוריתי בתוקף תפקידי כשר הביטחון לא להחזיר את האישור אוטומטית אחרי תקופת השלילה. העברתי מסר ברור לחמאס: לא נקבל מצב של הפסקת אש בעזה והפעלת טרור ביהודה ושומרון. נגבה על כך מחיר כבד".

 

ביחס לבנייה ביהודה ושומרון הוסיף רה"מ: "הנחיתי להסדיר בהתיישבות את מעמדם של אלפי בתים ביהודה ושומרון, להקים שני אזורי תעשייה חדשים ליד אבני חפץ ובית"ר עילית, ולאשר 82 יחידות דיור חדשות בעפרה. יהיו צעדים נוספים. הטרוריסטים הפלסטינים חושבים שהם יעקרו אותנו מלב ארצנו - במעשינו ובעוז רוחנו אנו מבהירים להם ולעולם כולו שאנחנו כאן כדי להישאר".